Установка Ubuntu, не видя жесткий диск

У меня есть немая проблема, что я надеюсь, что кто-то может указать на меня в правильном направлении на. Я пытаюсь установить человечность 16.04.1 на windows10 машине. Я выполнил все шаги правильно (я думаю), полностью до такой степени, когда, я, как предполагается, прохожу программу установки на карте флэш-памяти. Первая проблема состоит в том, что это не показывает экран опции, который имеет раздел опции жесткого диска (см. здесь: http://www.tecmint.com/wp-content/uploads/2016/04/Select-Ubuntu-16.04-Installation-Type.png). Следующая страница (here:http://www.tecmint.com/install-ubuntu-16-04-alongside-with-windows-10-or-8-in-dual-boot/) только показывает, что мое "устройство для установки загрузчика" является самой картой флэш-памяти.

Я смущен. Я удостоверился, что существует в окнах бесплатный раздел без диска присвоенный и любой шаг до точки, где я достигаю этого тупика, я следовал правильно по-видимому. Кто-либо может сказать мне, что идет не так, как надо?

3
задан 17 December 2016 в 03:07

2 ответа

Би Dell XPS-тэй ижил асуудал тулгарсан. Үүнтэй ижил зүйл хамаарна гэж найдаж байна.

Би BIOS-ийн тохиргоонд орж General> Advanced Boot Options: UEFI Network Stack сонголтонд тохируулагдсан,

System Configuration> SATA Operation: AHCI гэж тохируулагдсан байсан.

Мэдээжийн хэрэг аюулгүй ачаалалт унтарсан эсэхийг шалгаарай. Хэрэв энэ нь ажиллахгүй бол надад мэдэгдээрэй. Энгийн байх ёстой. Энэ нь тусална гэж найдаж байна!

2
ответ дан 7 December 2019 в 13:39

Би ижил асуудалтай тулгарч байсан зөөврийн компьютер. Би үүнийг хэрхэн зассаныг энд харуулав.

Алхам бүрийн онцлог шинж чанар нь өөр өөр компьютеруудад өөр өөр байх тул би тус бүрийг яг яаж хийхийг хэлж чадахгүй. Хэрэв танд асуулт байвал би Google-ийг санал болгож байна. Хэрэв та IBM ThinkPad ашиглаж байгаа тохиолдолд л би танд тусалж чадна.

1) BIOS руу орно уу

2) Хатуу дискний тохиргоонд орно уу (ихэвчлэн SATA )

3) Тохиромжтой горимыг идэвхжүүлэх

4) Дахин ачаалах

5) Ubuntu-г суулгах

6) BIOS руу буцааж ороод тохиргоогоо хуучин байдалдаа оруулна уу

2
ответ дан 7 December 2019 в 13:39

Другие вопросы по тегам:

Похожие вопросы: